11 Aralık 2015

☁ aslında ne yazacağımı hiç bilmiyorum

ama dışarıda yağmur yağıyor, ben kahve içiyorum, camın önünde, kalorifer peteğinin hemen yanındayım. şu an yapılacak en iyi şey blog yazmak diye düşündüm. 

bu aralar en çok ders çalışıyorum. çünkü şu kpss denilen sınava girmem, başarmam ve istanbul'da bir okulda çalışmam lazım. hayatımı özel okullarda tüketmek istemiyorum. çünkü bir özel okulda öğretmen olmak zor, kötü hissettirici ve insanı tüketen bir şey. evet bundan daha iyi bir tabir bulamıyorum. insanı özellikle ve özellikle eksik hissettiriyorlar özel okulda. çünkü eğer 'tam' hissedersen seneye sözleşme zamanı yüklü bir zam talep edeceğini düşünüyorlar. kuş kadar paralar verdiklerinin kendileri de farkında çünkü. tükendim. 

puanları hayvan gibi olan istanbul'u hedeflemem ise aslında delilik. ama bu saatten sonra gerçekten başka bir yerde yaşamak, kaplumbağa gibi evimi sırtımda taşımak istemiyorum. artık hep bu peteğin yanında, bu camın kenarında olmak istiyorum. he ama bu masada olmak istemiyorum o ayrı. yuvarlak masada ders mers çalışılmıyormuş meğer. dalıp her seferinde dirseğimi boşluğa koyunca düşecek gibi oluyorum. o an beni görseniz 'bu gerizekalı mı kazanacakmış sınavı?' dersiniz. 

kahveler de yetmiyor zaten. en sevdiği şey çay olan ve bütün gün çay içebilen insanları çok kıskanıyorum. demle çayını, bütün gün tıka basa iç. kahve öyle değil. günde üç taneyi geçmemeye çalışıyorum. aslında o kadar muhtacım ki bütün gün kahve içmeye. 

mayısa kadar 15 ayrı dersten falan insan üstü netler yapıyor olmayı başarmam lazım. sonrasında sanırım bi beş ders daha. onların sınavı da temmuzda. fakşitbok yemin ederim. 

o arada tabi yapılacak yemekler, yıkanacak çamaşır bulaşıklar, temizlenmesi gereken bir ev var. kendimi ev işi ve ders çalışmaktan sıyırdığım zamanlarda candy crush'a verir oldum. hayatımda sanırım ilk kez kitap okumaya halimin kalmadığı günlerdeyim. söylemesi bile tuhaf geliyor aslında. ama öyle. uykuya dalabilmek içinse yedi sezonluk gilmore girls ilaç gibi geldi. ama o da bitiyor. dün son sezona geldim. bir kaç güne o da biter. sonra  ne yapacağım, nasıl uyuyacağım diye düşünüyorum kara kara. haftalardır lorelai, rory, luke, sookie ve diğerleri ile uykuya dalmak o kadar güzel geliyordu ki. keşke hiç bitmeseymiş. sanırım bana bu kadar iyi gelen başka bir dizi ya da film falan yok. 


tüm bunların arasında en az zaman ayırabildiğim şey arkadaşlarım. bu facebooklar whatsapplar falan olmasa birbirimizin adını unuturduk şimdiye. ama yine de üzülüyorum. sadece canım o an öyle istedi diye kendimi dışarıları atabilmeyi ve sonrasında istediğim saatlerde eve dönmeyi bazen çok özlüyorum. büyümüş olmak bazen hiç güzel değil. tek güzel olan, görüşemesek de oradalar bunu biliyorum. hadi desem kimisi özveriyle kimisi zaten gamsız tasasız olduğu için kolayca atıverir kendini yanıma. arkadaşlar ne güzeller. 

lee artık blogu okumuyor. eskiden okurdu biliyorum. sanırım uzak olduğumuz için merak ediyordu. şimdi de sanırım hep yan yana olduğumuz için gerek duymuyor. nasıl olsa kafamın içindekilerden çok olan biteni yazar oldum buralara. belki o da haklıdır. ne düşündüğünü bilmiyorum. abim de okuyor sanıyordum o da hiç okumuyormuş. blogu bilen çok arkadaşım yok benim. kendimce hâla sakınmaya çalışıyorum işte. ama o bilenler de artık okumuyormuş meğer. bunu yeni fark etmedim aslında. bir süredir biliyorum ve ilk zamanlar biraz üzüldüm buna. hatta motivasyonum gitti yazmak istemedim. ama sonra yaklaşık sekiz sene önce neden blog yazmaya başladığımı hatırladım. kıbrıs'a yeni gitmiştim. kimseyi tanımıyordum. çok yalnızdım. o yalnızlık çok iyi gelmişti ama kimseye komiklik yapamamak ya da sıkıldığımda içimi dökememek üzüyordu beni. hiçbir okuyucuya açık olmayan bir blogtu ilk blogum. sadece kendim içindi ve çok işe yaramıştı. işte şimdi de başa dönmüş gibi oldum. 

şu an üstteki paragraftan çıkmak istedim sadece. çünkü bazen bunu yapmak lazım. aslında üzmüyor gibi davranmak isteyip üzüldüğümü fark ettim. üzülmeyi sevmiyorum. 

en iyisi gidip biraz candy crush falan oynayayım sonra da gider yer süpürür çamaşır falan katlarım. 
6 yorum :

 1. Gerçekten insan üstü bir beklenti var o sınavda. Ben girmedim, girme gereğim de olmadı ama şimdi sizler gibi arkadaşlara bakıyorum da olacak iş değil gibi... Fakat, yapacak bir şey de görünmüyor. Az biraz daha gayret sanırım. Blog konusuna gelince ise, arkadaşlar da okumuyormuş deyince kendimi hatırladım:-) Evet, benimkiler de okumuyor. Olsun, yazı insanın kendinedir önce..
  Selamlar, Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. düşününce gerçekten çok saçma bir sınav bu aze. en yüksek puanın 100 kabul edildiği bir sınavda başarılı sayılman için 85 ile 90 arası bir puanı alman gerekiyor. tabi hedef istanbul'sa 85 alsan dahi sallantıdasın. öyle sinir bozucu bir durum işte.

   blog konusunda da evet insan önce kendine yazıyor ama neden bilmiyorum üzüyor beni bu durum. belki bir iki sitem etsem böyle olmayacak ama o da kanımda yok. ya da öyle kibirliyim ki kendime yakıştıramıyorum bu konuda söylenmeyi. bilemedim.

   buradan da çok selamlar, sevgiler.

   Sil
  2. düşününce gerçekten çok saçma bir sınav bu aze. en yüksek puanın 100 kabul edildiği bir sınavda başarılı sayılman için 85 ile 90 arası bir puanı alman gerekiyor. tabi hedef istanbul'sa 85 alsan dahi sallantıdasın. öyle sinir bozucu bir durum işte.

   blog konusunda da evet insan önce kendine yazıyor ama neden bilmiyorum üzüyor beni bu durum. belki bir iki sitem etsem böyle olmayacak ama o da kanımda yok. ya da öyle kibirliyim ki kendime yakıştıramıyorum bu konuda söylenmeyi. bilemedim.

   buradan da çok selamlar, sevgiler.

   Sil
 2. Başarılar diliyorum ve insanları öğütmeyi vazife edinmiş bu sisteme lanet ederek gidiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağ olasın cessieciğim balığım. vallahi öğütüyorlar. sadece bugünümün yaklaşık 1,5 saatini "yurttaşlık bilgisi" dersine harcamış olmam çok acınası. anayasa ezberletmek nedir allaaam! bu benim işim olmamalı. bir işe yarar mı bilmiyorum ama lanetlerimizi eksik etmeyelim hiç tepelerinden evet.
   öptüm miniğim.

   Sil
  2. sağ olasın cessieciğim balığım. vallahi öğütüyorlar. sadece bugünümün yaklaşık 1,5 saatini "yurttaşlık bilgisi" dersine harcamış olmam çok acınası. anayasa ezberletmek nedir allaaam! bu benim işim olmamalı. bir işe yarar mı bilmiyorum ama lanetlerimizi eksik etmeyelim hiç tepelerinden evet.
   öptüm miniğim.

   Sil

Yorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...