8 Mart 2016

➳ hayallerim vardı hayallerim..ay bi' de ne göreyim?


öğretmenden bozma ev kadını oluvermişim. 
imdat yeminlen imdat!
10 yorum :

 1. Öğretmenliği bıraktınız mı yoksa!.. Öğretmenlik bir yaşam tarzıdır. Bir daha hayata gelsem öğretmenlik mesleğini seçerdim kesin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yo hayır bırakmış değilim ama özel okullarda çalışmak istemediğim için kpss'ye hazırlanıyorum bu sene ve ev kadını sayılıyorum haliyle.

   öğretmenlik yaşam tarzı olmak zorunda evet böyle bir durum var hafiften ama bu yüceltilecek bir şey değil pek. bir dolu iş kolunun aksine mesai iş yerinden çıkınca bitmiyor bizde. her gün dönüt verilmesi gereken ödevler, sınav kağıtları heybe gibi koca çantalarla eve geliyor her gün. evde de o mesai devam ediyor yani. bir de kafanı yastığa koyup hâlâ çocukları, eksiklerini falan düşünme kısmı, öğrencileri konuyu anlamamışlarken rüyada görmeler falan.. çok zor şey bunlar, çok yorucu.

   ama ne kadar canın sıkılırsa sıkılsın, ne kadar yorgun olursan ol, sabah seni gördüklerinde yüzlerindeki o ışıltı, sınıfın içine girince eline tutuşturulan kalplerle, "seni seviyorum öğretmenim"lerle dolu bir resim falan insanı bir anda iyileştiriveriyor.

   ay çok özledim yine öğrencilerim olmasını şu an. kısacası bence bu da hastalıklı bir tutku olabilir.

   Sil
  2. Bence buna şuur denir. Böyle düşünen ve böyel hissedene de şuurlu denir. Tebrik ederim.

   Sil
  3. ne güzel böyle duyarlı öğretmenlerin olması.. ve ne kötü kpss çıkmazı..

   Sil
  4. eğer dünyayı çocuklar yönetseydi onlar bizim onlara yaptığımızın binde birini yapmaz, hep vicdanla yaklaşır, bize sadece iyilik güzellik sunarlardı. sadece bunu hiç unutmamaya çalışıyorum ben.

   ve umarım ki çocuklar dünyayı ele geçirirlerse bir gün, kpss'yi falan hepsini kaldırırlar.

   Sil
 2. hepimizin hayalleri var fakat bırakmamak gerekiyor. di li geçmiş zaman ile kullanıp yenilgiden söz etmek yakışmaz bize :) "RECEP ÇETİNER"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yenilmedik de yıprandık, bunaldık, afakanlar bastı diyeyim.

   Sil
  2. fazlasıyla bunaldık fakat yine de dik durmamız gerekiyor :) iyi çalışmalar...

   Sil

Yorum

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...